Biżuteryjny hit na prezent – naturalne kwiaty zatopione w żywicy

O takich nowinkach lubię pisać najbardziej. Moim najnowszym biżuteryjnym odkryciem jest biżuteria z żywicy, w której zatopione są żywe kwiaty, które zachowują swoje naturalne barwy i kształt tak, że można podziwiać szczegóły ich budowy. Wisiorki, kolczyki, bransoletki, pierścionki z tymi kwiatami poza pięknym wyglądem mają znaczenie symboliczne i są wspaniałym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby.

biżuteria z żywicy

Biżuteria z żywicy – prezent, który zachwyci!

Taki prezent możesz sprawić zarówno sobie, jak i bliskiej osobie. Z pewnością będzie to coś absolutnie wyjątkowego. Biżuteria z żywicy Caldesia to połączenie najwyższej jakości żywicy syntetycznej i srebra próby 925. W żywicy zatopione są naturalne rośliny, rzadziej muszelki, kamyczki, piórka. 

Każdy przedmiot jest wykonywany ręcznie w pracowni w Biedrusku i jest unikatem na skalę światową. Projektantka, Beata Janczak, opracowała samodzielnie metodę zatapiania w żywicy delikatnych kwiatów, które zachowują swoje naturalne barwy i kształt tak, że można podziwiać szczegóły ich budowy.

Sklep z biżuterią z żywicy –> Caldesia.pl

W krystalicznie przeźroczystej żywicy, wypolerowanej na wysoki połysk, zatopione kwiaty oraz inne elementy wyglądają jak żywe. Co ciekawe, w ofercie sklepu Caldesia znajduje się również biżuteria pamiątkowa na specjalne zamówienie Klienta np. z wyjątkowym kamyczkiem, muszelką, piaskiem z plaży, piórkiem, zębem dziecka. Dzięki możliwości zatopienia w żywicy dowolnej rzeczy – możemy sprawić komuś naprawdę unikatowy prezent. Wykorzystajmy ten pomysł w te Święta!

biżuteria z żywicy zdjęcia

Kwiaty zatopione w żywicy = wyjątkowa biżuteria!

Nie znam bardziej oryginalnej biżuterii, aniżeli biżuteria z żywicy. Kwiaty zatopione w tym materiale wyglądają fenomenalnie i można się w nie wpatrywać godzinami! Różowe kwiaty wiśni zachwycają naturalnością i idealnie zachowanymi pręcikami z ciemnymi pylnikami. Stokrotki ujmują niebanalną skromnością, fiołki, osty, łopiany, dmuchawce intrygują również swoim charakterem. Specjalnością marki jest biżuteria z niezapominajkami, którą klienci pokochali najbardziej. 

 

kwiat żywica

kwiat w żywicy kwiat żywica biżuteria biżuteria żywica sklep

biżuteria z żywicy kwiatowa biżuteria z żywicy sklep biżuteria z żywicy kwiaty biżuteria z żywicy naszyjnik biżuteria z żywicy liść

Niesamowity proces powstawania biżuterii z żywicy

Dlaczego biżuteria z żywicy jest tak bardzo unikatowa? Wystarczy poznać cały proces powstawania, aby docenić jej wyjątkowość. W kategoriach biżuterii ręcznie robionej, biżuteria z żywicy zdecydowanie wyróżnia się swoim charakterem. Wspomnę raz jeszcze, że w żywicy można zatopić prawie wszystko co chcemy, projektantka jest bardzo otwarta na propozycje swoich Klientów.

 

Etap I. ZEBRANIE ROŚLIN

Tutaj przydaje się umiejętność rozpoznawania gatunków, miejsc ich występowania oraz fenologii ich rozwoju. Większość roślin obecnych w biżuterii to rośliny dziko występujące w naturze. Wiele z nich Projektantka znajduje w bezpośrednim sąsiedztwie Pracowni, po niektóre wybiera się na dłuższy spacer lub jedzie na wyprawę w odległe miejsce, niektóre czerpie z ogrodu, a inne kupuje w kwiaciarni.

Etap II. PRZYGOTOWANIE ROŚLIN DO ZATOPIENIA W ŻYWICY LUB DO PRZECHOWYWANIA

Każdy gatunek wymaga innego traktowania, odmiennych warunków oraz różnego czasu. Od tego etapu zależy trwałość barw roślin po zatopieniu w żywicy. Dzięki botanicznej wiedzy oraz doświadczeniu nabytym w pracy, Projektantka potrafi uwiecznić naturalne piękno roślin, które wyglądają w biżuterii jak żywe.

Etap III. ZATOPIENIE ROŚLIN W ŻYWICY

Ten etap poza odpowiednim rodzajem żywicy wymaga umiejętności manualnych, determinacji i cierpliwości. Projektantka wypracowała samodzielnie i opanowała do perfekcji technologię zatapiania. Efektem są rośliny w mistrzowski sposób umieszczone w krystalicznie przeźroczystej żywicy z zachowaniem ich naturalnych barw i przestrzennego kształtu. Szczegóły tego etapu są pilnie strzeżoną tajemnicą produkcji.

Etap IV. LEŻAKOWANIE

Po zatopieniu roślin żywica wymaga odpowiedniego czasu leżakowania po to aby uzyskać odpowiednie dla siebie właściwości. Czas leżakowania różni się dla poszczególnych rodzajów żywic i wynosi od 2 godzin do 72 godzin, a nawet 3 miesiące.

Etap V. OBRÓBKA

Żywica po utwardzeniu wymaga obróbki, by nadać jej odpowiedni kształt i połysk. Każdy element podlega indywidualnej obróbce ręcznej. Efektem są żywiczne kule lub formy innego kształtu trwale wypolerowane na wysoki połysk, które w efektowny sposób odbijają światło. Szczegóły tego procesu są tajemnicą produkcji.

Etap VI. OPRAWA W SREBRO

Jest to ostatni etap produkcji biżuterii. Każdy element otrzymuje oprawę z najwyższej jakości srebra próby 925 i zamienia się w unikatową biżuterię. Tak powstają wisiorki, wisiory, naszyjniki, kolczyki, spinki do mankietów, broszki. Każdy z tych przedmiotów posiada swoją długą historię i jest unikatem, ponieważ w przyrodzie nie ma dwóch takich samych kwiatów, muszelek czy kamyczków. Ręczne wykonanie z najwyższą starannością, pieczołowitością i pasją sprawia, że biżuteria emanuje pozytywną energią, jaka towarzyszy podczas jej tworzenia.

Biżuteria z żywicy sklep Caldesia.pl

W sklepie Caldesia.pl można znaleźć tak ogromny wybór biżuterii z żywicy, że ciężko było mi wybrać tych kilka modeli, aby móc jeszcze bliżej poznać Was z tymi unikatowymi produktami. Sami zobaczcie, oceńcie i wybierzcie coś dla siebie! 

caldesia biżutria caldesia

kolczyki ze stokrotkami bizuteria z żywicy rose resin earrings  

kolczyki srebrne z żywicy

             

biżuteria z żywicy sklep Caldesia.pl

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge