Tematyka makijażu permanentnego zawsze budzi największe zainteresowanie tuż przed wakacjami. Wygoda, jaką może zagwarantować taki trwały make-up doceniana jest szczególnie podczas urlopowych wyjazdów. Dlatego też specjalnie dla Was zebrałam najważniejsze fakty związane z makijażem permanentnym. Czy warto zrobić makijaż permanentny?
Czy warto zrobić makijaż permanentny?
W przypadku fundowania sobie “tatuażu” na twarzy jest tak samo dużo plusów, jak i minusów. Kwestia polega na tym, że decydując się na tego typu zabieg musimy trafić do naprawdę dobrego i porządnego gabinetu. Absolutną koniecznością jest zdobycie odpowiedniej wiedzy, aby orientować się na kwestiach technicznych związanych z wykonywaniem takiego makijażu. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że efekty makijażu permanentnego na naszej twarzy będą naprawdę wspaniałe!
Co wspólnego ma trwały makijaż z tatuażem?
Faktycznie, makijaż permanentny jest to formą tatuażu, jednak z pewnością nie jest tak inwazyjna jak typowa “dziara”. Czy warto robić więc makijaż permanentny? W przypadku makijażu permanentnego wprowadza się barwnik znacznie płycej, dlatego utrzymuje się on od dwóch do pięciu lat, a nie przez całe życie. Trzeba się z tym liczyć, że makijaż permanentny również wymaga poprawek, z reguły po okresie dwóch czy trzech lat. Im jaśniejszy barwnik tym szybciej się wypłukuje. Dużo trwalsze są ciemniejsze pigmenty.
Informacje “techniczne” ważne przed i po zabiegu:
- Przez kilka dni po zabiegu o makijaż permanentny dbamy tak samo, jak o tatuaż – unikamy opalania, basenu, sauny
- Skóra, niezależnie od tego, gdzie planujemy zabieg, musi być w dobrej kondycji, bez ran, nie może też być przesuszona
- Makijażu permanentnego nie wykonuje się w ciąży, przeciwwskazaniami są łuszczyca i cukrzyca
10 faktów o makijażu permanentnym – ZA i PRZECIW
ZA: Największa zaleta to ogromna wygoda wynikająca z posiadania takiego makijażu. O każdej porze dnia i nocy, bez względu na to, czy właśnie wpadłyśmy do basenu, czy dopiero przebudzamy się nad ranem, nasza twarz wygląda po prostu bardziej wyraziście. Same doskonale wiemy jak czujemy się bez makijażu, szczególnie te dziewczyny, które codziennie się malują.
ZA: Ogromna oszczędność czasu w szczególnie ważnych dla nas godzinach porannych. Dzięki makijażowi permanentnemu możemy być gotowe do wyjścia z domu już nawet po 10 minutach od przebudzenia (wszystko zależy oczywiści od tempa naszego organizowania się przed wyjściem).
ZA: Możliwość skorygowania pewnych niedoskonałości urody, na przykład niesymetrycznych ust lub innych, drobnych wad, które dla kobiety stają się mniejszym lub większym kompleksem.
ZA: Makijaż trwały szczególnie lubiany jest przez kobiety żyją bardzo aktywnie, na przykład przed sportsmenki lub kobiety, które bardzo dużo podróżują.
ZA: Makijaż permanentny to dobre rozwiązanie dla kobiet, które to mają wieczną alergię na różne kolorowe kosmetyki. Oczywiście może się zdarzyć, że pojawi się alergia na barwnik, jednak istnieje możliwość wcześniejszego sprawdzenia w postaci testu na barwnik z makijażu permanentnego.
PRZECIW: Brak możliwości szybkiego usunięcia takiego makijażu permanentnego. Usunięcie takiego makijażu nie jest łatwe. Lekarze w takim przypadku proponują laser (Q-Swich), który służy także do usuwania tatuaży. Jednak efekty nie zawsze są zadowalające, szczególnie trudno pozbyć się ciemnego barwnika.
PRZECIW: Zabieg makijażu permanentnego nie jest dobrym wyjście dla osób niewytrzymałych na ból. Nakłuwanie boli, tym bardziej, że twarz jest szczególnie unerwiona. Oczywiście są stosowane środki znieczulające, niemniej jednak bólu nie da się w 100% wyeliminować u każdej Pacjentki.
PRZECIW: Dla wielu osób minusem makijażu permanentnego będzie jego wysoka cena. Same usta kosztują w granicy 1000 – 1500 zł, w zależności od miasta i prestiżu danego gabinetu. Na całą twarz trzeba byłoby wydać około 5.000 lub nawet i więcej.
PRZECIW: Po wykonaniu zabiegu twarz będzie opuchnięta, zaczerwieniona. Każdy nieco inaczej reaguje na taki zabieg, jedne kobiety szybciej się regenerują, inne dłużej. Trzeba więc się z tym liczyć i czasem, z racji wykonywanego zawodu może zajść konieczność urlopu na kilka dni, aby wydobrzeć po tym tatuażu.
PRZECIW: Wiele kobiet pewnie będzie zaskoczona, że jedna wizyta nie wystarczy. Po około trzech tygodniach, gdy skóra już zregeneruje się, potrzebny jest jeszcze jeden zabieg na tzw.uzupełnienie. Trwa ono już znacznie krócej, wypełnia się tylko te miejsca, gdzie barwnika jest za mało (korekta powinna być wliczona w cenę zabiegu).
Wasza opinia o makijażu permanentnym
Na pewno każda z Was wiec co nie co tej formie makijażu, dlatego też jestem bardzo ciekawa Waszej opinii! Czy według Was warto robić makijaż permanentny? Czy jest to forma make-upu dla osób w dojrzałym wieku, czy jednak każda dziewczyna, bez względu na wiek może sobie na niego pozwolić? A może według Was szkoda “kaleczyć” twarzy takim tatuażem już w młodym wieku? Wpisujecie w komentarzach co o tym myślicie! Poniżej mam też dla Was przykładowy cennik za zabiegi makijażu permanentnego.
Ile kosztuje i co to jest makijaż permanentny?
Na pewno zainteresują Was też te artykuły:
- 10 powodów, za które Polki pokochały koreańskie kosmetyki
- Największe kosmetyczne trendy na Sephora Summer 2017!
- Absolutnie najlepsze rozświetlacze do twarzy
- Zuii Organic, naturalny makijaż, który odżywia
- Zdrowe włosy i nowa fryzura dzięki nowej linii do włosów Biovax
- Trendy makijażowe, które błyskawicznie podbijają Instagram
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Inspiracje można czerpać z każdego rozdziału naszej historii...
Jesienne stylizacje - czekam na nie zawsze cały rok! Moje ul...
Testowanie kosmetyków to już moja codzienność. Z wielką przy...
aktywnestrefy.pl/ says
moje 2 siostry zrobily sobie permanentny, jedna usta (wyszlo ok), druga brwi (wyszlo strasznie). dla mnie za duze ryzyko, ze cos pojdzie “nie tak” i potem przez 2 lata albo i lepiej bede chodzic z wyrysowanymi, ostrymi brwiami. juz wole sobie codziennie je podkreslac kredka lub korektorem do brwi niz chodzic jak pajac 🙁
aktywnestrefy.pl/ ostatnio opublikował..Jak przetrwać upał?
Joanna N. says
Teraz już są nowoczesne metody i taki makijaż jest mniej bolesny ,bardziej naturalny i nie przypomina typowy tatuaż jak kiedyś .Miałam robione kreski górnej powieki 9 lat temu po ok 3.5 roku poprawiane plus dołożona kreska na dolną powiekę .Górna trwała długo bolesna i powieki opuchnięte ,dolna zaledwie do 40 minut obie powieki i jestem zadowolona nie musiałam codziennie malować ,wyblakła trochę ,ale nadal widoczna ładnie na dole .Kwestia robienia na górze do przemyślenia ,ponieważ jeśli malujemy cieniem powieki to i tak się zakrywa ją i jest mniej widoczna ,jak grubsza to jeszcze widać pod makijażem trochę ,zagęszcza rzęsy.Nstomiast brwi robilam 1 .5 roku temu microblading nie przyjął mi się mimo 3 zabiegów gdzieniegdzie tylko widoczny barwnik i brwi bez przodów ,4 zabiegu nie było ,pani zwróciła mi pieniazki już się nie podjęła .Aktualnie na jesień wybieram się na brwi ,ale już inna metoda do innego salonu ,mam nadzieję ,że będą piękne .
Marta says
Od dłuższego czasu zastanawiałam się nad zrobieniem sobie makijażu permanentnego oczu bo myślałam, że jest to niebezpieczne, ale przeczytałam artykuł i zaryzykowałam! Polecam
Alicja says
Moim zdaniem warto!
Nie trzeba już takich brwi codziennie na nowo poprawiać.
Zabieg wykonałam w Strefa Piękna Stargard.
Ada says
Czytając powyższy artykuł same musicie zdecydować czy zrobić sobie taki makijaż na usta.
Ewelina says
Ja uważam, że warto. sama robiłam w Magic Visage, pani mi tak ładnie zrobiła, że teraz moje usta wyglądają genialnie, nie muszę nawet zbytnio pomadek używać, same błyszczyki wystarczają, usta mają ładny kontur.
Agnieszka Feifer says
Bardzo dobry artykuł, w “pigułce” podsumowujący to, co najważniejsze w makijażu permanentnym. Jako osoba, która ma przyjemność zarządzać salonem kosmetycznym i szkołą dla linergistek NEWLOOK’s, chciałabym jednak sprostować pewne punkty “przeciw” makijażowi. To prawda, że nie jest to zabieg komfortowy, jednak nie jest też bardzo bolesny. Środki znieczulające w znacznym stopniu usuwają niedogodności i nasze klientki nie skarżą się na ból. Co do regeneracji, to faktycznie skóra po zabiegu jest “zmęczona” – opuchnięta i zaczerwieniona, jednak zwyczajowo 2-3 dni wystarczają na powrót do formy. Z kolei zabieg korekcyjny nie tylko służy do wypełnienia miejsc, które wcześniej nie zostały odpowiednio napigmentowane, ale także poprawienia ewentualnych niedoskonałości w kształcie, które klientka zauważyła w ciągu paru tygodni po pierwszej wizycie.
trampka says
Moim zdaniem są same za 😛 Ja robiłam sobie brwi i usta w Magic Visage i bardzo fajnie jest wstać rano i być gotowym do wyjścia bez godziny przed lustrem, a wyglądam świetnie.
Martyna says
Ja zrobiłam sobie w Magic Visage, kreskę na powiecie, wygląda świetnie i właściwie się już nie maluję, bo na rzęsy też tam chodzę. Jedyne co bym dodała od siebie, że na wakacje nie robić pierwszego lipca tylko chociaż miesiąc wcześniej 😛
martawieckiewicz says
ja też jestem już po, robiłam brwi i kreski na powiekach w gabinecie NEWLOOK’s. Za każdym razem gdy spoglądam w lusterko to jestem zadowolona z efektu.