Naturalne składniki zawarte w hennie, sprawiają, że włosy stają się dogłębnie odżywione, zyskują naturalny zdrowy połysk i nabierają objętości. Jest to w 100% naturalna forma farbowania włosów, jednak dla wielu osób jeszcze dosyć tajemnicza. Przetestowałam więc ten sposób na zmianę koloru włosów jak farbowanie włosów henną i mam dla Was szczegółowy opis moich wrażeń!
Farbowanie włosów henną
Do farbowania włosów henną użyłam chyba najlepszej henny dostępnej na polskim rynku – hennę marki Sattva. Ponieważ mam naturalnie ciemne brązowe włosy – postanowiłam pogłębić kolor i lekko przyciemnić, używają henny Sattva Dark Brown. Jak wiecie przez ostatnie lata staram się jak najbardziej eliminowć chemiczne kosmetyki i zastępować je naturalnymi odpowiednikami. Od dawna już myślałam o farbowaniu włosów henną, aż w końcu propozycja testów produktów od Sattva zmobilizowała mnie do wypróbowania tej metody. Mam dla Was również video o farbowaniu henną oraz konkurs, ale to już w następnym poście na blogu.
WYPRZEDAŻ SUSZAREK, LOKÓWEK, PROSTOWNIC W LIDLU – TUTAJ CENY
Tak zwane hennowanie włosów zawsze było dla mnie dosyć egzotyczne, dlatego też korzystałam z typowych, chemicznych farb do włosów. Fakt faktem, włosy farbowałam jedyne dwa razy do roku, niemniej jednak kusiło mnie od dawna, aby sprawdzić czym jest tajemnicza henna. Jak się okazało – farbowanie włosów przy użyciu henny… wygląda dokładnie tak samo, jak korzystanie ze zwykłej farby. Różnica polega jedynie ilości czasu trzymania farby na włosach. Hennę trzyma się od 2 do 3 godzin aby dobrze wniknęła w strukturę włosów.
Czy jest henna do włosów?
Wszyscy wiedzą o istnieniu takiego produktu jak henna do włosów, ale zapytani o to czym tak naprawdę jest henna – zapada cisza. Henna jest to naturalny barwnik pochodzenia roślinnego powstający ze sproszkowanych liści i pędów lawsonii bezbronnej służący do barwienia włosów lub skóry. Jej fachowa nazwa to Lawsonia inermis lub Lawsonia alba.
Henna jest bogata w wapń, magnez, potas i liczne mikropierwiastki (cynk, żelazo, miedź, mangan). W jej składzie znajdują się również liczne enzymy, błonnik, witaminy A, D, B oraz kwasy oleinowy i linolowy. Jednym słowem to bomba witaminowa dla włosów. Nie dziwi teraz fakt, dlaczego np. mieszkańcy Bliskiego i Dalekiego Wschodu mają tak piękne, grube i zdrowe włosy!
Henna nie niszczy włosów, dlatego nie ma niebezpieczeństwa uszkodzeń i nie zaszkodzi im nawet długotrwałe stosowanie. Jest to absolutnie najważniejszy argument za tym, aby zrezygnować z chemicznych farb do włosów właśnie na rzecz korzystania z dobrodziejstwa henny. Skoro natura daje nam tak wspaniałe możliwości – czerpmy z nich garściami!
Dlaczego warto postawić na hennę marki Sattva?
Kosmetyki Sattva wytwarzane są w połączeniu 5000 letniej tradycji i rytuałów ajurwedyjskich z nowoczesną wiedzą, tak aby osiągnąć optymalną i najlepszą drogę pielęgnacji ciała.Dzięki starannie dobranym mieszankom ajurwedyjskich ziół i Indyjskich przypraw marka Sattva oferuje najlepsze składnikowo i skuteczne w pielęgnacji produkty.
Wszystkie produkty posiadają specjalną dokumentację wykonaną w najlepszych laboratoriach w Polsce, aby uzyskać certyfikaty, takie jak SAR (raporty oceny bezpieczeństwa) oraz inne wymagane formalności dotyczące sprzedaży naszych produktów w Europie i na całym świecie. Kosmetyki ajurwedyjskie Sattva produkowane są w Indiach w zakładzie certyfikowanym przez ISO 9001: 2008 i GMP (dobra praktyka wytwarzania).
Jak w praktyce wygląda farbowanie włosów henną?
Przed farbowaniem włosów henną umyj włosy szamponem (bez silikonów). Następnie wymieszaj potrzebną ilość proszku z letnią wodą o temperaturze około 50 ° C, aby utworzyć gładką pastę. Pozostaw hennę na 30 minut. Załóż rękawiczki ochronne, aby chronić ręce przed zabarwieniem. Podziel włosy na cztery sekcje, nakładaj dokładnie pastę od nasady po końce w każdej sekcji. Owiń głowę folią i nałóż ręcznik, aby zachować odpowiednią temperaturę. Pozostaw na włosach przez 2-3 godziny. Zmyj hennę ciepłą wodą.
Kolor ciemnieje przed 48 godzin, zatem ostateczny kolor użycia henny uzyskasz po upływie 48 godzin od jej nałożenia. Do tego czasu nie myj włosów szamponem. Po farbowaniu włosy pachną ziołami i ten zapach utrzymuje się przez 2 dni, ale nie jest on drażniący. Włosy są może bardziej chropowate i matowe, ale jedno mycie zmywa resztki henny i sprawia, że włosy pięknie błyszczą i są widocznie dużo bardziej grube!
Nie wiem jak to możliwe, ale już po jednym farbowaniu włosów za pomocą henny moje włosy wyglądają na o wiele bardziej grube i zdrowe. Magiczna moc naturalnych ziół jak widać jest nieoceniona i żadna chemiczna farba nie jest w stanie zaoferować takiego koktajlu zdrowia dla włosów jak właśnie henna.
10 faktów o farbowaniu henną
- Henna nie niszczy włosów, dlatego nie ma niebezpieczeństwa uszkodzeń i nie zaszkodzi im nawet długotrwałe stosowanie
- Włosy farbowane henną lekko pogrubiają się, są mocniejsze i zdecydowanie bardziej błyszczą
- Produkt może być stosowany przez kobiety w ciąży
- Działanie henny opiera się na wnikaniu barwnika w głąb włosa i wiązaniu się z keratyną
- Henna to produkt w 100% roślinny, bez dodatków chemicznych
- Henną możemy zafarbować włosy na dowolny kolor, nie tylko na rudy czy czerwony jak wiele osób twierdzi, henna pozwala uzyskać kolory od jasnego brązu, przez odcienie rude, kasztanowe, czerwone aż po czerń
- Farbować możemy włosy nawet co kilka tygodni, warto jednak wspomnieć, że henna czasem wysusza lekko włosy, więc może być nam potrzebna dobra odżywka nawilżająca
- Henna Cassia nie farbuje włosów, jest za tą wspaniałą odżywką
- Już w starożytności odkryto, że henna działa przeciwłupieżowo. W połączeniu z dziegciem i oliwą tworzy pastę, dzięki której włosy są odżywione i wzmocnione, a łupież znika
- Henna to najbardziej bezpieczny i zdrowy sposób na uzyskanie pięknego koloru włosów
Farbowanie włosów henną – teraz wiecie już wszystko!
WYPRZEDAŻ SUSZAREK I PROSTOWNIC W LIDLU – TUTAJ CENY
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
W tych czasach telewizor to coś więcej niż odbiornik. Dzięki...
L'biotica Professional Therapy Repair to linia do włosów zmę...
Praca tymczasowa to doskonały sposób na zarobek. Po powrocie...
Bea says
Ostatni raz henną farbowałam w gimnazjum. Może warto znowu spróbować 🙂
Bea ostatnio opublikował..ORGANIC SHOP – PIELĘGNACJA WŁOSÓW
Sarah says
Super materiał 🙂 dziekuję. CO jakis czas wracam do hennowania, a potem zaluje bo trzeba odczekac zeby móc stosować farby chemiczne i… nigdy w sumie nie zdecydowałam się na te ostatnie. Więc znowu szukam materiałów na temat nowosci na rynku i tu prosze 🙂 Twój wpis! A gdybys mogla zrobic ranking, porównanie…która hennnna byłaby najlepsza???
Ilona says
Sahara Tazarine, łatwa i szybka w przygotowaniu https://henna.com.pl/sahara-tazarine/
Sandra says
Czy używasz zawsze tylko henny w kolorze ciemny brąz żeby uzyskać taki efekt? Czy czasami dodajesz do mieszanki henny czarnej? Ja mam z natury włosy ciemny blond poziom 6 boje się że gdy użyje tylko ciemnego brązu odrost nie wyjdzie ciemny na tyle co reszta. Czy dodanie soli może spowodować że włosy na 100% sciemnieją czy lepiej farbować dwuetapowo tak jak zaleca producent na palecie barw? Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź
MustHaveFashion.pl says
tylko hnny ciemny brąz
Ilona says
Osobiście polecam Sahara Tazarine, barwi świetnie
MustHaveFashion.pl says
nie znam
Ilona says
Sahara Tazarine to słynna marokańska henna nadająca włosom piękny,
jasnorudy odcień. Saharę można też oczywiście stosować do mehendi. J
Od henn indyjskich różni ją przede wszystkim czas potrzebny do
wydzielenia barwnika, który jest dużo krótszy. Ponadto, trudniej
nadbudować ją na włosach i jest jaśniejsza niż choćby rajasthani.
Strona internetowa: https://henna.com.pl/sahara-tazarine/
Olga says
Osobiście śmiało polecam naturalna henna indyjska Rahjasthani Raj BAQ zapakowana w ECO Friendly Pack. Henna jest 5-krotnie przesiana.
Nadaje się do farbowania włosów – nadaje czerwone tony oraz do mehendi.
Instrukcja stosowania Henny przy farbowaniu włosów jest dość prosta:
W zależności od długości włosów, przesyp odpowiednią ilość proszku do naczynia.
Dodaj składnik zakwaszający, np. sok jabłkowy, hibiskus, kwasek cytrynowy.
Wymieszaj hennę z ciepłą wodą (najlepiej z żelem lnianym).
Pozostaw hennę na ok. 7-8 h (im jest cieplej, tym henna szybciej wydziela barwnik).
Po odstaniu, nałóż hennę na wilgotne włosy umyte wcześniej oczyszczającym szamponem bez dodatku filmformerów.
Rozprowadź hennę na włosach. Przykryj głowę folią.
Trzymaj hennę minimum 3 h – może być dłużej w zależności od odcienia jaki chcesz uzyskać.
Spłucz głowę czystą wodą i nie myj włosów przez 48 h – henna potrzebuje czasu, żeby utlenić się do ostatecznego koloru.
Produkt oczywiście w 100 % wegański. Sklepik producenta:
https://allegro.pl/oferta/eko-henna-rajasthani-raj-baq-najlepsza-sklep-9788481680
MustHaveFashion.pl says
nie słyszałam o niej
Betty says
Ile trzeba odczekać po henniwaniu żeby moc ufarbować chemiczna farba ?
Karolina says
Czy henna po pewnym czasie zmywa się z włosów? Myłam włosy już dwa razy po nałożeniu henny i za pierwszym razem kolor się trochę zmył i tak samo za drugim.
Jeśli kolor się zmywa to co ile mogę powtórzyć zabieg?