Jak szybko obliczyć koszty remontu lub wykończenia wnętrza?

Prace remontowo budowlane spędzają sen z powiek niejednego inwestora. Z reguły są to wieloetapowe przedsięwzięcia, wymagające nie tylko czasu, ale i odpowiedniego planowania. Jednym z kluczowych elementów okazuje się także wstępna wycena remontu czy wykończenia. Poniżej przyjrzymy się prostej i co ważne skutecznej metodzie kosztorysowania.

blog remontowy

na mojej budowie, remont idzie jak burza

Jak policzyć koszty remontu ?

Samodzielne, miarodajne kosztorysowanie jest dość trudne, a podczas prac bardzo łatwo o pomyłki. Bardzo dużą niedogodnością będzie również czasochłonność prac. Stworzenie kompletnego kosztorysu, opartego o ceny materiałów i stawki różnych wykonawców mogłoby zająć kilka dni. Co więcej, wynik obliczeń nie zawsze wskazuje realne wartości. Wygodną alternatywą okazuje się skorzystanie z darmowych kalkulatorów budowlanych, które odnajdziemy na stronie kb.pl. Jest to bardzo prosty sposób na oszczędność czasu i szybkie obliczenie przybliżonych kosztów całego przedsięwzięcia. Jak to działa?

Na stronie odnajdziemy gotowe, intuicyjne narzędzia, mogące pomóc w obliczeniu kosztów budowy, remontu i wykończenia. Kalkulatory budowlane umożliwiają szybkie przeliczenie różnych inwestycji, a możliwość wyboru wielu parametrów sprawia, że możemy łatwo dopasować je do naszego indywidualnego przedsięwzięcia. Jak policzyć koszty remontu?

Dobrym przykładem jest tutaj obliczanie kosztów budowy domu jednorodzinnego. Kalkulator odnajdziemy na podstronie https://kb.pl/budowa/ Już na samym początku kosztorysowania pojawia się kilka podstawowych opcji, takich jak budowa domu parterowego bez piwnicy, budowa domu parterowego z piwnicą, domu piętrowego czy domu piętrowego z piwnicą. Ciekawostką jest również możliwość kosztorysowania przydomowych inwestycji. Dalsze etapy obliczania kosztów budowy możemy dowolnie personalizować i wybierać różne standardy cenowe.

Samodzielne obliczenie kosztów budowy pozwala na wstępne określenie skali całej inwestycji. Przygotowany kosztorys można zapisać i modyfikować w późniejszym czasie. Bez wątpienia jest to dość przydatne narzędzie, mogące pomóc w ocenieniu skali sumarycznych wydatków.

ile kosztuje wycena remontu

z autorką mojego projektu przebudowy domu, Panią Agatą z goldenroom.pl

Kosztorysowanie remontu, nie takie trudne jak kiedyś

Remont domu czy mieszkania to kolejne przedsięwzięcie, które może nas mocno zaskoczyć. Nie chodzi wyłącznie o kwestię kosztów, ale i o nieprzewidziane wcześniej wydatki, pojawiające się w trakcie wykonywania kolejnych etapów prac. Dlatego przyjmuje się, że do każdego kosztorysu remontowego należy dodać przynajmniej 10 procent rezerwy finansowej, mogącej pokryć dodatkowe wydatki.

Wykonanie kosztorysu remontu może być jeszcze prostsze, niż kosztorysowanie budowy całego domu. Przydatnym narzędziem ponownie okazują się kalkulatory budowlane https://kb.pl/remont-i-wykonczenie/. W przygotowanych przez serwis kb.pl kalkulatorach odnajdziemy wiele przydatnych opcji kosztorysowania. Wystarczy wybrać odpowiednie pomieszczenie, ustalić jego wielkość oraz standard wykonywanych prac. Policzenie kosztów remontu dzięki takim nowoczesnym narzędziom jest o wiele łatwiejsze.

Kosztorysy remontowe dzielą się na odrębne pomieszczenia, w tym na łazienkę, kuchnię, salon, sypialnie, piwnicę oraz przedpokój. Jak wiadomo, wszystkie te wnętrza stanowią odrębną strefę naszych mieszkań i domów jednorodzinnych. Zazwyczaj największe koszty generuje remont kuchni oraz łazienki i są to pomieszczenia, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

Generalny remont kuchni czy łazienki obejmuje także zakup nowych elementów wyposażenia. W kalkulatorach budowlanych odnajdziemy wiele przydatnych opcji, mogących doprecyzować kosztorys inwestycji. Dzięki temu darmowe narzędzie staje się dużą pomocą dla prywatnych inwestorów, chcących realnie skalkulować koszty swojego przedsięwzięcia.

blog remont

remont mojej drewnianej chaty to ogromna satysfakcja!

Jak obliczyć koszt wykończenia przykładowej kuchni? Sprawdzamy

Jak policzyć koszty remontu części domu lub mieszkania? Aby w pełni przedstawić funkcjonalność kalkulatorów budowlanych, sprawdzimy możliwość wykonania kosztorysu dla przykładowego pomieszczenia. Wybór pada na kuchnię, która jest centrum życia większości domów i mieszkań. Po wyborze odpowiedniego kalkulatora, wystarczy podać powierzchnię podłogi (powierzchnia ścian zostanie obliczona automatycznie). Ciekawostką okazuje się też możliwość wybrania regionu, co umożliwi dokładniejsze kosztorysowanie kosztów robocizny.

Kolejny krok to obliczanie kosztów dowolnego etapu inwestycji. Kalkulator dzieli nasze prace na wykończenie podłogi, wykończenie ścian i sufitu, hydraulikę i elektrykę. Ostatnim etapem okazuje się wyposażenie całego pomieszczenia. Warto także zauważyć, że w kalkulatorach mamy opcję „inne”, pozwalającą na dodatnie własnych, spersonalizowanych wydatków. Liczenie kosztów remontu okazuje się dziecinnie proste.

Kalkulatory są na tyle rozbudowane, że znajdziemy w nich wszystkie najważniejsze opcje wykończenia oraz wyposażenia pomieszczenia. Możliwości kosztorysowania okazują się bardzo szerokie, a wyniki składają się w czytelne, gotowe do wydrukowania zestawienie. Z pewnością jest to ciekawa i warta uwagi opcja, przeznaczona dla osób, które planują inwestycje budowlane, remontowe, a także wykończeniowe.

projekt remontu starej drewnianej chaty

Jak policzyć koszty remontu? Teraz już wiecie!

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge