Przed nami jeszcze kilka zimowych miesięcy. W tym czasie w naszej kosmetyczce powinien znaleźć się zimowy krem. Tak zwany “krem na zimno” ochroni naszą skórę przed warunkami atmosferycznymi. Jaki jest skład tego kremu i dlaczego warto go mieć?
źródło zdjęcia: be-ba-bu.ru
Krem na zimno – dlaczego warto?
Zima to specyficzna pora roku, rządzi się swoimi prawami. Przez większość roku nie musimy zmagać się z taką sytuacja jak np. mróz. Warunki atmosferyczne mają bardzo duże oddziaływanie na nasza skórę, oraz na cały nasz organizm. Nasza skóra, co tu dużo mówić, nie przepada za mrozem, zimnym wiatrem, śniegiem wdzierającym się w każdą możliwą przestrzeń naszej twarzy. Pojawia się tak zwany szok termiczny. Wychodzimy z ciepłego pomieszczenia, albo rozgrzanego auta i nagle na skórę wpada strumień mroźnego powietrza, często jeszcze spotęgowany opadami śniegu albo lodowatego deszczu. Warto więc postawić na ochronę przed zimnem właśnie w postaci “cold cream“.
Takie kremy mają super właściwości, ale są również bardzo mocno nawilżające. Dlaczego? Gdyż w zimie nasza cera często jest skrajnie sucha. Ogrzewanie nam nie pomaga, dieta uboższa w minerały oraz witaminy również. To wszystko wpływa na stan, wygląd i jakość naszej cery. Antidotum może być dobry zimowy krem, który nie tylko uzupełni nam poziom nawilżenia skóry, ale stanie się również barierą przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Taki kosmetyk może być w formie typowego kremu jak na przykład Avene Cold Cream.
Kiedy powinno używać się kremu na zimno? Najlepiej na chwilę przed wyjściem z domu. Inna jest również formuła kremu, kiedy wychodzimy tylko na krótką ekspozycję, a inna, gdy na przykład jedziemy na narty. Kremy na zimno można podzielić na lżejsze i cięższe. Te lekkie stosuje się podczas typowego życia codziennego, a te cięższe, gdy nasza ekspozycja na zimno będzie bardzo długa, na przykład podczas pobytu w górach. W obydwu sytuacjach stosowanie kremu na zimno stanowi bardzo istotny element codziennej pielęgnacji.
źródło zdjęcia: thevelvetlife.com
Krem na zimno – jaki skład?
Może na początku odpowiem na pytanie – dlaczego czasem podczas nakładania niektórych kremów na zimno ma się odczucie chłodu na skórze? Ponieważ tradycyjna formuła Cold Cream opiera się na wosku galenowym, a sama nazwa wzięła się stąd, że kosmetyki tego typu podczas nakładania na skórę dają wrażenie zimna. Nie wszystkie kremy na zimno powodują to odczucie, ale część na pewno. W składzie kremów powinny znaleźć się taki składniki, które mają działanie uszczelniające naskórek oraz zwiększające odporność naskórka na czynniki atmosferyczne. Szukaj w składzie oleju ze słodkich migdałów, pestek malin lub jojoba, kwasu hialuronowego, witamin E i A, alantoiny, masła shea, masła kakaowego, lipidów, ceramidów, filtrów UV.
Jak regenerować cerę w zimie?
I na koniec coś o regeneracji skóry w zimie. Ochrona to jedno, a regeneracja to drugi ważny element pielęgnacji naszej skóry w zimie. Krem codzienny nie dotrze do tak wielu warstw skórnych, jak porządna maska. Często są to maski nazywane “SOS” albo mocno regenerujące. Z reguły już sam fakt nazywania kosmetyku maską oznacza, że potrafi ona głęboko wnikać w skórę, a tego właśnie nam trzeba w zimie. Mogą to być maski, które nakłada się na 20 czy 30 minut w ciągu dnia, ale może to być również balsam regenerujący na noc taki jak np. Nuxe Creme Prodigieuse Boost. Stosowanie masek i balsamów w nocy ma podwójną moc, ponieważ to właśnie wtedy dokonuje się najbardziej intensywny proces regeneracji skóry oraz całego organizmu.
źródło zdjęcia: zrkadielko.sk
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Dziś wyjątkowo nie o damskiej modzie, ale o... modzie męskie...
Dress code to zbiór wytycznych dotyczących ubioru określając...
W Drogeriach Natura wysyp nowości kosmetycznych! Z ogromną p...
Kamila says
Moja przyjaciółka od zawsze używa kremów z Avene, ja nie mialam zadnego, ale chyba w koncu się skuszę 😁
Kamila ostatnio opublikował..A od tego wszystko się zaczęło